Piramida żywieniowa – co to?

Piramida żywieniowa – co to?

Piramida żywieniowa to diagram, który dzieli żywność na różne kategorie według ich wartości odżywczej. Został wprowadzony przez USDA w 1992 roku jako sposób, aby pomóc ludziom zrozumieć, jak dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych.

Piramida żywieniowa ma 6 poziomów i jest podzielona na sekcje pieczywa, zbóż, owoców, warzyw, pokarmów bogatych w białko i produktów mlecznych. Każda sekcja zawiera różne rodzaje żywności, które są pogrupowane według ich wartości odżywczej.

Ile pięter ma piramida żywieniowa?

Piramida została stworzona przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) i zawiera wytyczne dotyczące zdrowego odżywiania poprzez równoważenie spożycia żywności w ciągu dnia. Istnieje sześć podstawowych grup żywności, które tworzą piramidę: porcje z chleba, płatków zbożowych, ryżu i makaronu; owoc; warzywa; mleko, jogurt i ser; mięso, drób, ryby lub fasola i orzechy lub nasiona na zdrowe tłuszcze.

Piramida żywieniowa to przewodnik po zdrowym odżywianiu.

Należy zauważyć, że piramida żywieniowa nie zachęca do ścisłego przestrzegania żadnej konkretnej diety. Zamiast tego zawiera wskazówki, które pomogą Ci upewnić się, że otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze potrzebne do zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *